Świat

Xi i Putin u Obamy

Xi Jinping i Barack Obama Xi Jinping i Barack Obama Andrew Harnik/AP / EAST NEWS

Xi Jinping odwiedził USA. Każda podróż przywódcy komunistycznych Chin do Ameryki to wielkie wydarzenie, tym razem jednak zwykli Amerykanie bardziej interesowali się pielgrzymką po Stanach spontanicznego papieża Franciszka niż urzędniczymi oświadczeniami sztywnego sekretarza generalnego. Xi Jinping miał przeprawę z prezydentem Barackiem Obamą, który nawet podczas wspólnej konferencji prasowej bez skrępowania wymieniał kolizje interesów: od masowych ataków chińskich hakerów na amerykańskie przedsiębiorstwa i urzędy, przez utrzymywanie przy życiu Korei Płn.

Polityka 40.2015 (3029) z dnia 29.09.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Prof. Marcin Król: Obyśmy znów nie byli głupi

Prof. Marcin Król, historyk idei, o tym, że czeka nas koniec starego świata i nic dobrego z tego na razie nie wyjdzie.

Jacek Żakowski
01.01.2019