Świat

Wojna o butelkę

Silvio Berlusconi Silvio Berlusconi Alexei Druzhinin / EAST NEWS

Wrześniowa wizyta Silvio Berlusconiego i Władimira Putina na Krymie zakończyła się… śledztwem w sprawie butelki. Nie byle jakiej, bo z 1775 r. Kiedy obaj przyjaciele zwiedzali piwnice słynnej wytwórni win Massandra w Jałcie i Silvio chciał coś na miejscu zdegustować, oprowadzająca ich dyrektorka Janina Pawłenko sięgnęła gościnnie po 240-letnie sherry z Jerez. Przywiózł je z Hiszpanii sam założyciel Massandry (w 1890 r.) hr.

Polityka 40.2015 (3029) z dnia 29.09.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020