Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Specoperacja „Wybory”

Białoruski opozycjonista Mykoła Statkiewicz o tym, czy da się wygrać z Łukaszenką

Mykoła Statkiewicz Mykoła Statkiewicz Vasily Fedosenko/Forum / Reuters
Rozmowa z Mykołą Statkiewiczem, czołowym białoruskim opozycjonistą, o tym, dlaczego Alaksandr Łukaszenka jest bezkonkurencyjny.
Szablon uliczny odmalowany na jednej z ulic warszawy w 2002 r.Bladyniec/Wikipedia Szablon uliczny odmalowany na jednej z ulic warszawy w 2002 r.

Jagienka Wilczak: – 11 października Białoruś wybiera prezydenta. Jak to możliwe, że dla Łukaszenki nie ma alternatywy?
Mykoła Statkiewicz: – Łukaszenka niszczy wszelką alternatywę. Przed panią siedzi przykład: wypuścili mnie z więzienia nazajutrz po tym, gdy minął termin zgłaszania kandydatów na prezydenta. Wcześniej toczyło się przeciwko mnie postępowanie administracyjne, zatrzymywano mnie, a w 2010 r. zaaresztowano, podobnie jak innych niezależnych kandydatów, w samym dniu wyborów.

Polityka 41.2015 (3030) z dnia 06.10.2015; Świat; s. 63
Oryginalny tytuł tekstu: "Specoperacja „Wybory”"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zastrzyk w rozwój szczepionek

Zapewne za jakiś czas uznamy obecną pandemię za użyteczną dla rozwoju medycyny, bo takiego impulsu dla rozwoju nowych technologii nie było od lat. A co już widać na horyzoncie?

Paweł Walewski
05.12.2022