Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Rumunia sięga DNA

Były premier Rumunii Victor Ponta Były premier Rumunii Victor Ponta Akos Stiller/Bloomberg / Getty Images

Pożar w nocnym klubie w Bukareszcie, w którym zginęły 32 osoby, i późniejsze protesty rozgoryczonych Rumunów zmusiły premiera Victora Pontę do oddania władzy. I choć prezydent kraju mianował tymczasowego następcę, reflektory nadal skierowane są na Pontę. Jego kłopoty dopiero się zaczynają. We wrześniu dysponująca uprawnieniami prokuratorsko-śledczymi Krajowa Dyrekcja Antykorupcyjna (DNA) chciała pociągnąć go do odpowiedzialności za korupcję, fałszowanie dokumentów, współudział w praniu brudnych pieniędzy i unikanie płacenia podatków.

Polityka 46.2015 (3035) z dnia 08.11.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021