„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Viagra żeni się z botoksem

Megafuzja w przemyśle farmaceutycznym. Koncern Pfizer łączy się z koncernem Allergan. Megafuzja w przemyśle farmaceutycznym. Koncern Pfizer łączy się z koncernem Allergan. Mark Blinch/Shannon Stapleton/Reuters / Forum

Tak, używając nazw dwóch popularnych specyfików, komentuje się ironicznie finalizowaną właśnie megafuzję w przemyśle farmaceutycznym. Koncern Pfizer, światowy nr 2, łączy się z Allerganem. To największe przejęcie w historii tej branży i w ogóle w tym roku, przebijające niedawne połączenie dwóch światowych potentatów w produkcji piwa. W rezultacie, wyprzedzając szwajcarski Novartis, powstałby farmaceutyczny numer 1, co wzmocniłoby jego pozycję i notowania, pozwoliło ciąć koszty i więcej przeznaczyć na badania.

Polityka 46.2015 (3035) z dnia 08.11.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021