Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Koniec wspólnoty

Europa walczy z terroryzmem

Pamiętacie głośny tytuł: koniec historii?

W całej Europie mamy wrażenie chaosu i bezradności. Tzw. Państwo Islamskie (Daesz*) w ciągu ostatnich niespełna trzech tygodni przeniosło wojnę za granicę: seria krwawych zamachów w Paryżu, zestrzelenie rosyjskiego samolotu na Synaju i wielka eksplozja w Bejrucie świadczą o jego sile, niezłamanej ponadrocznymi bombardowaniami. Jeśli nie rozwiążemy kryzysu w Libii, Daesz znajdzie się u wrót Europy – ostrzega premier sąsiedniej Algierii, a my czujemy, że już tu jest, bo Francuzi i Belgowie boją się siatek terrorystycznych w swoich krajach.

Polityka 48.2015 (3037) z dnia 24.11.2015; Komentarze; s. 5
Oryginalny tytuł tekstu: "Koniec wspólnoty"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022