Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Sieć Nazarbajewa

Prezydent zdaje sobie sprawę, że dłużej nie uda się utrzymać obowiązującego od lat systemu, w którym cała władza oparta jest na nim samym. Prezydent zdaje sobie sprawę, że dłużej nie uda się utrzymać obowiązującego od lat systemu, w którym cała władza oparta jest na nim samym. upyernoz / Wikipedia

Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew zaapelował, aby urzędnicy państwowi, którzy przepracowali 25 lat, samorzutnie ustępowali miejsca młodszym. W ustach tego 75-latka – który rządzi krajem nieprzerwanie od 1989 r., a pięć lat temu został Liderem Narodu, co dało mu dożywotni immunitet i prawo do kształtowania polityki nawet po przejściu na emeryturę – brzmi to dość dziwnie. Jednak stary Nazarbajew dobrze wie, co robi.

Prezydent zdaje sobie sprawę, że dłużej nie uda się utrzymać obowiązującego od lat systemu, w którym cała władza oparta jest na nim samym.

Polityka 48.2015 (3037) z dnia 24.11.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 5

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022