Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Ropa na Golanie

W przeszłości było już wiele doniesień o wielkiej ropie w Izraelu, a jak dotychczas skończyło się na dwóch skromnych eksploatacjach. W przeszłości było już wiele doniesień o wielkiej ropie w Izraelu, a jak dotychczas skończyło się na dwóch skromnych eksploatacjach. Nir Elias/Reuters / Forum

Według amerykańskiego konsorcjum Genie Energy, wspieranego przez izraelskich geologów, przynajmniej trzy odwierty dokonane na Wzgórzach Golan potwierdziły obecność potężnych złóż ropy „o potencjale miliardów baryłek”. Te rewelacje zostały przyjęte sceptycznie, bo w przeszłości było już wiele doniesień o wielkiej ropie w Izraelu, a jak dotychczas skończyło się na dwóch skromnych eksploatacjach. Ale teraz to podobno inna sprawa i skala.

Polityka 48.2015 (3037) z dnia 24.11.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022