Świat

Argentyna na prawo

Mauricio Macri Mauricio Macri Ricardo Mazalan/AP / EAST NEWS

Po 12 latach rządów małżeństwa Kirchnerów Argentyna zmienia kurs i stawia na lidera centroprawicy Mauricio Macriego. Nowy prezydent przez lata był burmistrzem Buenos Aires i znanym stołecznym przedsiębiorcą, który niedawno wypłynął jako lider opozycyjnej koalicji Zmiana. Choć zaprzysiężenie odbędzie się dopiero 10 grudnia, Macri już zapowiedział, że urzędowanie rozpocznie od cięć. Równocześnie obiecał, że nie tknie emerytur ani odziedziczonych po Kirchnerach programów pomocy społecznej.

Polityka 49.2015 (3038) z dnia 01.12.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Szamani i inni szatani. Polska religijność zabobonna

Magiczna, zabobonna religijność staje się coraz bardziej powszechna w polskim Kościele. A pandemia jeszcze nasiliła te tendencje.

Joanna Podgórska
21.07.2021