Świat

Pustynia zamiast dżungli

Kolumbijczycy walczący w Jemenie Kolumbijczycy walczący w Jemenie www.dfic.cn

Nie, nie chodzi o kolejne skutki ocieplenia klimatu, choć kilkuset Kolumbijczyków rzeczywiście postanowiło zmienić sobie klimat i przy okazji zarobić na emeryturę. W Jemenie jest ich już ok. 800. Za 3–4 tys. dol. żołdu miesięcznie stanęli do walki z rebelią Huti, która odsunęła od władzy rząd prezydenta Hadiego.

Ich exodus z Kolumbii, oficjalnie jako pracowników budowlanych, zapoczątkował jeszcze w 2011 r. Erik Prince, założyciel Blackwater, największej na świecie firmy oferującej usługi najemników.

Polityka 49.2015 (3038) z dnia 01.12.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Szamani i inni szatani. Polska religijność zabobonna

Magiczna, zabobonna religijność staje się coraz bardziej powszechna w polskim Kościele. A pandemia jeszcze nasiliła te tendencje.

Joanna Podgórska
21.07.2021