Świat

Obywatel Rivera

Przed wyborami w Hiszpanii: więcej pytań niż odpowiedzi

Dzisiaj rozczarowanie starymi politykami w Hiszpanii jest już zbyt wielkie; to szansa dla Rivery. Dzisiaj rozczarowanie starymi politykami w Hiszpanii jest już zbyt wielkie; to szansa dla Rivery. Carlos Delgado / Wikipedia
Najważniejsze pytanie przed hiszpańskimi wyborami brzmi: czy Obywatele w końcu wezmą sprawy w swoje ręce? I czy Albert Rivera może być premierem?
W dyskusjach jest nie do przegadania, zawsze świetnie przygotowany. Otaczający się ekspertami z London School of Economics, wydaje się dużo bardziej wiarygodny niż wielu przedstawicieli starej gwardii.Marta Perez/EFE/PAP W dyskusjach jest nie do przegadania, zawsze świetnie przygotowany. Otaczający się ekspertami z London School of Economics, wydaje się dużo bardziej wiarygodny niż wielu przedstawicieli starej gwardii.

Rok 2006. W podbarcelońskiej Bellaterra trwa kongres założycielski partii Ciutadans (po katalońsku: Obywatele), powstałej, by stawić odpór rosnącemu w siłę katalońskiemu nacjonalizmowi. Jest tu grupa krytycznych wobec katalonizmu intelektualistów, są politycy, którzy nie potrafią się odnaleźć w innych ugrupowaniach, jest trochę ludzi niezwiązanych wcześniej z życiem publicznym. Żadna frakcja nie ma jednak wystarczającej siły przebicia, by narzucić innym swoje przywództwo.

Polityka 50.2015 (3039) z dnia 08.12.2015; Świat; s. 58
Oryginalny tytuł tekstu: "Obywatel Rivera"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Niemiłosierni Polacy

Dlaczego Polakom tak trudno przychodzi współczuć i pomagać słabszym, zwłaszcza bezdomnym i uchodźcom wojennym.

Ryszarda Socha
27.08.2019