Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Front przeciw Frontowi

Wybory we Francji: historyczny wynik skrajnej prawicy

Front Narodowy to powrót Francji Vichy – ostrzegł szef partii socjalistów Jean-Christophe Cambadélis.

W pierwszej turze wyborów regionalnych – w sześciu z 12 regionów kraju (nie licząc Korsyki) na pierwszym miejscu znaleźli się kandydaci FN, któremu przewodzi Marine Le Pen. Wprawdzie nigdzie ich listy nie zdobyły bezwzględnej większości – według sondaży FN uzyskał średnio mniej niż 30 proc. w całym kraju – ale i tak jest to najwyższy, historyczny wynik tej partii, dużo lepszy niż dwóch partii mainstreamowych: rządzących socjalistów i Republikanów Sarkozy’ego.

Polityka 50.2015 (3039) z dnia 08.12.2015; Komentarze; s. 6
Oryginalny tytuł tekstu: "Front przeciw Frontowi"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022