Świat

Kijów na kroplówce

Donbas wciąż pozostaje na skraju katastrofy humanitarnej i ekonomicznej. Donbas wciąż pozostaje na skraju katastrofy humanitarnej i ekonomicznej. Pierre Crom / Getty Images

To raczej nie będzie rok istotnych rozstrzygnięć. Krym pozostał rosyjski, a Kijów zerwał kontakty gospodarcze z półwyspem. Rosja nie wypełniła porozumień mińskich (wycofanie wojsk, przywrócenie ukraińskiej kontroli granicy) i dostała kilka kolejnych miesięcy. Kredyt poparcia dla premiera Arsenija Jaceniuka i jego partii topnieje, pewnie uda się jednak uniknąć nowych wyborów. Niemrawo idzie reforma sektora energetyki, deoligarchizacja, jak ją tutaj nazywają, i walka z korupcją, mimo utworzenia instytucji Prokuratora Antykorupcyjnego.

Polityka 1/2.2016 (3041) z dnia 27.12.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Doktorat prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Po ponad 30 latach od publicznej obrony znów dostępna jest praca doktorska Jarosława Kaczyńskiego. Poszukiwano jej od lat, spekulując nawet, czy aby taka na pewno powstała, bądź czy nie zawiera treści mało dziś politycznie poprawnych.

Marek Henzler
25.06.2007