Świat

Kijów na kroplówce

Donbas wciąż pozostaje na skraju katastrofy humanitarnej i ekonomicznej. Donbas wciąż pozostaje na skraju katastrofy humanitarnej i ekonomicznej. Pierre Crom / Getty Images

To raczej nie będzie rok istotnych rozstrzygnięć. Krym pozostał rosyjski, a Kijów zerwał kontakty gospodarcze z półwyspem. Rosja nie wypełniła porozumień mińskich (wycofanie wojsk, przywrócenie ukraińskiej kontroli granicy) i dostała kilka kolejnych miesięcy. Kredyt poparcia dla premiera Arsenija Jaceniuka i jego partii topnieje, pewnie uda się jednak uniknąć nowych wyborów. Niemrawo idzie reforma sektora energetyki, deoligarchizacja, jak ją tutaj nazywają, i walka z korupcją, mimo utworzenia instytucji Prokuratora Antykorupcyjnego.

Polityka 1/2.2016 (3041) z dnia 27.12.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020