Świat

Hiszpańska partia z partiami

Rajoy zaczął dopuszczać wielką koalicję z socjalistami z PSOE, choć w hiszpańskich warunkach takie rozwiązanie trudno nawet sobie wyobrazić. Rajoy zaczął dopuszczać wielką koalicję z socjalistami z PSOE, choć w hiszpańskich warunkach takie rozwiązanie trudno nawet sobie wyobrazić. Juan Carlos Hidalgo/EFE / Forum

Po trzech tygodniach od wyborów wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądał nowy hiszpański rząd. Żadnej z partii nie udało się zdobyć bezwzględnej większości, więc zwycięska Partia Ludowa szuka koalicjanta. Tyle że im dalej od wyborów, tym możliwe koalicje wydają się coraz trudniejsze do zaakceptowania. Zakładany na początku sojusz Partii Ludowej i liberałów z Ciudadanos Alberta Rivery nie dość, że nie zapewnia rządowi większości, to jeszcze Riverze, który oparł swój program na walce z korupcją i ze starym, zmurszałym systemem, teraz trudno dogadywać się z ludowcami, którzy ten system uosabiają, a i do świętych nie należą.

Polityka 3.2016 (3042) z dnia 12.01.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Czytaj także

Społeczeństwo

Jak rozpoznać depresję u dzieci?

Niedawno pisaliśmy o niewydolnym systemie pomocy dla najmłodszych, którzy coraz częściej zmagają się z problemami psychicznymi. Jak działać, gdy system nie działa? – pytamy Lucynę Kicińską z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, koordynatorkę telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Joanna Cieśla
09.04.2019