Świat

Kret kontrrewolucji

Ameryka Łacińska skręca na prawo

Mauricio Macri i jego żona Juliana Awada cieszą się po zwycięstwie w wyborach prezydenckich, Buenos Aires, listopad 2015 r. Mauricio Macri i jego żona Juliana Awada cieszą się po zwycięstwie w wyborach prezydenckich, Buenos Aires, listopad 2015 r. Ricardo Mazalan/AP / EAST NEWS
Ryszard Petru triumfuje w Argentynie, antychaviści w Wenezueli, a brazylijska prawica próbuje usunąć prezydent Dilmę Rousseff. Polityczne wiatry w Ameryce Łacińskiej zaczynają wiać w prawo.
Nestor i Cristina de Kirchner podczas wieczoru wyborczego, Buenos Aires, październik 2007 r.Presidencia de N. Argentina/Wikipedia Nestor i Cristina de Kirchner podczas wieczoru wyborczego, Buenos Aires, październik 2007 r.

Ostatnie newsy są takie: prezydent powołuje dekretem dwóch sędziów sądu najwyższego, mimo że dotychczas ich wybór był zatwierdzany przez senat.

Prezydent unieważnia antymonopolową ustawę o mediach i odwołuje urzędników sprawujących nadzór nad ładem medialnym. Rozpoczyna się czystka w administracji państwowej, która ma objąć nawet 60 tys. urzędników.

Dewaluacja peso uderza w miliony najuboższych. Takiż skutek będzie miało zapowiadane zniesienie państwowych subwencji cen energii.

Polityka 6.2016 (3045) z dnia 02.02.2016; Świat; s. 55
Oryginalny tytuł tekstu: "Kret kontrrewolucji"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021