Świat

Kret kontrrewolucji

Ameryka Łacińska skręca na prawo

Mauricio Macri i jego żona Juliana Awada cieszą się po zwycięstwie w wyborach prezydenckich, Buenos Aires, listopad 2015 r. Mauricio Macri i jego żona Juliana Awada cieszą się po zwycięstwie w wyborach prezydenckich, Buenos Aires, listopad 2015 r. Ricardo Mazalan/AP / EAST NEWS
Ryszard Petru triumfuje w Argentynie, antychaviści w Wenezueli, a brazylijska prawica próbuje usunąć prezydent Dilmę Rousseff. Polityczne wiatry w Ameryce Łacińskiej zaczynają wiać w prawo.
Nestor i Cristina de Kirchner podczas wieczoru wyborczego, Buenos Aires, październik 2007 r.Presidencia de N. Argentina/Wikipedia Nestor i Cristina de Kirchner podczas wieczoru wyborczego, Buenos Aires, październik 2007 r.

Ostatnie newsy są takie: prezydent powołuje dekretem dwóch sędziów sądu najwyższego, mimo że dotychczas ich wybór był zatwierdzany przez senat.

Prezydent unieważnia antymonopolową ustawę o mediach i odwołuje urzędników sprawujących nadzór nad ładem medialnym. Rozpoczyna się czystka w administracji państwowej, która ma objąć nawet 60 tys. urzędników.

Dewaluacja peso uderza w miliony najuboższych. Takiż skutek będzie miało zapowiadane zniesienie państwowych subwencji cen energii.

Polityka 6.2016 (3045) z dnia 02.02.2016; Świat; s. 55
Oryginalny tytuł tekstu: "Kret kontrrewolucji"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Wielka Brytania była liderem szczepień. Więc co poszło nie tak?

Chociaż szczepi się rekordowo wielu młodych i rozważane jest wprowadzenie nakazu kłucia pracowników domów opieki, to wirus nie ustępuje. Wariant delta się szerzy, a Boris Johnson znów jest w ogniu krytyki.

Mateusz Mazzini
19.06.2021