Świat

Bitwa o Aleppo

Bombardowane przez siły rządowe Aleppo to miasto kompletnie zrujnowane i już w dużym stopniu wyludnione. Bombardowane przez siły rządowe Aleppo to miasto kompletnie zrujnowane i już w dużym stopniu wyludnione. Abdalrhman Ismail/Reuters / Forum

Syryjskie siły rządowe, wspierane przez rosyjskie lotnictwo, rozpoczęły ofensywę: chcą odbić całe Aleppo z rąk opozycji. To historyczne miasto, które przed wojną domową miało 2 mln mieszkańców, więcej niż Damaszek, od kilku lat jest nieoficjalną stolicą sił antyrządowych. Jego upadek może więc mieć przełomowe znaczenie dla konfliktu, w którym inicjatywa przeszła w ręce Baszara Asada, odkąd we wrześniu po jego stronie zaangażowała się Rosja.

Na razie jednak oblężenie Aleppo wywołało kolejną katastrofę humanitarną – 100 tys.

Polityka 7.2016 (3046) z dnia 09.02.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Gdy nie ma choroby, a wszystko boli

Dlaczego niektórzy ludzie cierpią na wyimaginowane choroby.

Małgorzata Osowiecka
08.08.2017