Świat

Przez Hawanę do Moskwy?

Papież Franciszek i patriarcha Cyryl Papież Franciszek i patriarcha Cyryl Alberto Pizzoli / AFP

W drodze do Meksyku papież Franciszek spotka się 12 lutego w Hawanie z patriarchą Moskwy i całej Rosji Cyrylem. Cyryl rozpocznie wizytę na Kubie już wcześniej, choć oficjalnie jest to wciąż państwo ateistyczne. Aż przez dwie godziny mają ze sobą rozmawiać na tamtejszym lotnisku. Po spotkaniu ogłoszą wspólną deklarację. Wiadomość zaskoczyła, choć służby dyplomatyczne Watykanu i Rosji pracowały nad spotkaniem dwa lata. Tym razem przecieków udało się uniknąć.

Polityka 7.2016 (3046) z dnia 09.02.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Kuchciński, Terlecki: od hipisów do PiS-u

Niewielu polskich hipisów w uczesanym dorosłym życiu wybrało politykę. Ci, którzy zaszli najdalej – dzisiejszy marszałek i wicemarszałek Sejmu – zostali zatwardziałymi konserwatystami.

Agnieszka Sowa
26.01.2016