Świat

Szwajcar się zbroi

W kantonie Vaud, wokół Lozanny, liczba wniosków o pozwolenie na broń wzrosła aż o 73 proc. W kantonie Vaud, wokół Lozanny, liczba wniosków o pozwolenie na broń wzrosła aż o 73 proc. koi88 / PantherMedia

Szwajcaria, z 2 mln sztuk broni na 8 mln mieszkańców, znalazła się w pierwszej światowej czwórce, obok USA, Serbii i Jemenu. W 2015 r. liczba zakupionej broni wzrosła o 20 proc. Szczyt zakupów przypadł na grudzień i zdaniem szwajcarskich mediów, prowadzących zwiad społeczny, związany był z atakami terrorystycznymi w Paryżu i z wyraźnym klimatem obywatelskiego zagrożenia. W niektórych analizach mowa jest nawet o psychozie strachu, niezwiązanej bezpośrednio ze wzrostem przestępczości czy z gwałtownym napływem uchodźców, bo w Szwajcarii nie nastąpiło ani jedno, ani drugie.

Polityka 7.2016 (3046) z dnia 09.02.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021