Świat

Wyprowadzanie sztandaru

Dotychczasowa flaga Australii (u góry) i jeden z projektów po zmianie Dotychczasowa flaga Australii (u góry) i jeden z projektów po zmianie AN

Coraz mniej Wielkiej Brytanii na antypodach. W grudniu za zmianą flagi narodowej, aby nie zawierała brytyjskiego Union Jacka, opowiedzieli się w referendum mieszkańcy Nowej Zelandii, a teraz w badaniu opinii publicznej przeprowadzonym przez uniwersytet w Sydney takie samo życzenie wyraziło 64 proc. Australijczyków. Sondaż świadczy o nowej silnej fali nastrojów republikańskich. W przypadający pod koniec stycznia Dzień Australii, święto narodowe upamiętniające przybycie brytyjskich kolonistów, wystosowano apel o zastąpienie królowej Elżbiety II prezydentem.

Polityka 7.2016 (3046) z dnia 09.02.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Grzechy główne biskupów

Episkopat Polski. 99 czynnych biskupów. W październiku pojadą do Watykanu zdać papieżowi Franciszkowi relację z sytuacji w kraju. Czy wrócą z dymisjami? Czy też opleceni wspólnotą interesów i omertą przetrwają i ten kryzys?

Katarzyna Kaczorowska, Joanna Podgórska
18.06.2021