Świat

Rozchwiana Ukraina

Dymisja ministra rozwoju gospodarczego i handlu Aivarasa Abromavicziusa wywołała prawdziwe trzęsienie ziemi na Ukrainie. Dymisja ministra rozwoju gospodarczego i handlu Aivarasa Abromavicziusa wywołała prawdziwe trzęsienie ziemi na Ukrainie. Roman Pilipey/EPA / PAP

Kryzys polityczny na Ukrainie – w związku z niedawnym odejściem czterech ministrów z rządu Arsenija Jaceniuka – wisiał już tylko na włosku, ale dopiero dymisja ministra rozwoju gospodarczego i handlu Aivarasa Abromavicziusa wywołała prawdziwe trzęsienie ziemi (sam Abromaviczius mówi, że jego odejście to zimny prysznic dla Ukrainy). Litwin z ukraińskim obywatelstwem objął stanowisko w rządzie z protekcji prezydenta Petro Poroszenki i był w nim jedną z gwiazd; nieuwikłany w lokalne układy miał ukrócić wpływy oligarchów i przybliżać ukraińską gospodarkę do standardów unijnych.

Polityka 8.2016 (3047) z dnia 16.02.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Czytaj także

Rynek

Ciemne strony zakupowego szaleństwa

Choć w te święta oszczędzać jeszcze nie będziemy, moda na zakupowe szaleństwa powoli się kończy. Na drodze rozpasanej konsumpcji stają coraz głośniej wyrażane obawy o przyszłość. Zarówno naszych portfeli, jak i naszej planety.

Cezary Kowanda
03.12.2019