Świat

Stara szóstka ucieka do przodu

Szóstka dyplomatycznie przekonuje, że odpowiedzią na obecne kryzysy UE jest jeszcze głębsza integracja. Szóstka dyplomatycznie przekonuje, że odpowiedzią na obecne kryzysy UE jest jeszcze głębsza integracja. Unia Europejska

Przed niemal sześcioma dekadami w tym samym mieście w tym samym składzie grupa europejskich państw utworzyła poprzedniczkę UE – Europejską Wspólnotę Gospodarczą. Nie przypadkiem więc w zeszłym tygodniu ministrowie spraw zagranicznych tych samych sześciu państw: Belgii, Francji, Holandii, Luksemburga, Włoch i Niemiec, spotkali się na nieformalnej kolacji w Rzymie pod hasłem „Refleksje o Europie”. Nieskory do przesady belgijski dziennik „Le Soir” napisał, że to może być „początek nowej Europy”.

Polityka 8.2016 (3047) z dnia 16.02.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dzisiejsza bieda jest inna. Pieniądze jej nie przegonią

Według GUS bieda jest w Polsce marginesem: w skrajnym ubóstwie żyje nieco ponad 4 proc. Polaków i tylko 6,5 proc. rodzin wielodzietnych. 500 plus poprawiło statystyki finansowe, ale ci naprawdę najubożsi bardziej niż pieniędzy potrzebują ludzkiej pomocy.

Juliusz Ćwieluch
26.03.2019