Świat

Stronnictwo czarnej owcy

SPL w ostatnich wyborach zgarnęła głos co czwartego Szwajcara. SPL w ostatnich wyborach zgarnęła głos co czwartego Szwajcara. Arnd Wiegmann/Reuters / Forum

Szwajcarska Partia Ludowa, największe ugrupowanie w parlamencie tego kraju, nie przejmuje się międzynarodową krytyką i na swoich plakatach ponownie przedstawia obcokrajowców jako czarną owcę wykopywaną poza obszar narodowej flagi przez białą krewną. Po taką symbolikę SPL sięga regularnie już od 2007 r. Tym razem to element kampanii przed niedzielnym referendum, w którym obywatele zadecydują, czy poprzeć nową ustawę pozwalającą na przymusowe wysiedlanie cudzoziemców, którzy w ciągu 10 lat dwukrotnie popełnią przestępstwo.

Polityka 9.2016 (3048) z dnia 23.02.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wielki Janusz Gajos. Mówi, a ludzie go słuchają

Kluczowe postaci w „Klerze” i „Kamerdynerze”, do tego kilka ról w Teatrze Narodowym i kolejne filmy w przygotowaniu. Od Janusza Gajosa zależy dziś w polskiej kulturze więcej niż kiedykolwiek.

Aneta Kyzioł
25.09.2018