Świat

Uchodźcy wśród uchodźców

Gdzie się podziało 10 tysięcy migranckich dzieci? Gdzie się podziało 10 tysięcy migranckich dzieci? Pierre Crom / Getty Images

W ciągu ostatnich dwóch lat bez śladu zniknęło aż 10 tys. przybyłych na nasz kontynent migranckich dzieci. Prawie połowa zaginięć przypada na Włochy, szczególnie na południu kraju. W samym tylko sycylijskim Pozzallo w 2012 r. było ledwie kilka takich przypadków, a już w 2014 r. ponad tysiąc. Śledczy z Europolu nie potrafią wyjaśnić, gdzie znikają dzieci: część najprawdopodobniej ucieka z ośrodków, żeby połączyć się z przybyłymi wcześniej do Europy rodzinami.

Polityka 10.2016 (3049) z dnia 01.03.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Lefebryści. Schizmatycy w łonie Kościoła katolickiego

Papież Franciszek i jego poprzednik Benedykt XVI wykonali pewne gesty wobec tradycjonalistycznego Bractwa św. Piusa X. Czy może dojść do pojednania? I jakie pole manewru mają obie ze stron, skoro każda z nich uważa, że to ta druga powinna się nawrócić?

Roman Graczyk
05.11.2019