Świat

Słowacja między Wschodem a Zachodem

Robert Fico Robert Fico Eric Vidal/Reuters / Forum

W sobotę Słowacy będą wybierać parlament. Przewidywanie wyniku przypomina jednak dowcip o prognozie pogody według tatrzańskiego bacy: „Bydzie piknie, cheba coby duło, lało abo śniegiem prało!”. Krajem od ośmiu lat rządzi partia SMER Roberta Fico, czyli lewicowy populizm podlany sporą dawką nacjonalizmu. Fico lawiruje na tyle zręcznie, żeby nie stracić wyborców, ale też żeby nie sprowokować krytyki z Zachodu. Dlatego jego dotychczasowe wyskoki przeciwko Romom czy Węgrom nie wykraczały poza to, co w regionie zaczyna być niemiłym standardem.

Polityka 10.2016 (3049) z dnia 01.03.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018