Świat

Czołgi jaskiniowe

Wspólne ćwiczenia norweskich i amerykańskich oddziałów gwardii narodowych Wspólne ćwiczenia norweskich i amerykańskich oddziałów gwardii narodowych Amy Lovgren / materiały prasowe

Północ Norwegii znowu czuje chłód zimnej wojny: Stany Zjednoczone oficjalnie powróciły do porzuconych po jej zakończeniu jaskiń, w których znów przechowują ciężki sprzęt, czyli czołgi, artylerię przeciwlotniczą itp. Norweskie jaskinie doskonale nadają się do tego, bo w większości są jednopoziomowe. Decyzja Amerykanów to efekt zeszłorocznych działań Rosjan, którzy przećwiczyli wariant zajęcia północnej Norwegii, szwedzkiej Gotlandii i duńskiego Bornholmu.

Polityka 10.2016 (3049) z dnia 01.03.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Powrót myszojelenia! Kanczyl srebrnogrzbiety jednak nie wyginął

Malutki ssak kopytny, czyli kanczyl srebrnogrzbiety, endemiczny gatunek żyjący w Wietnamie, był od niemal 30 lat uznawany za wymarły. Teraz powrócił i chyba ma się dobrze.

Przemek Berg
17.11.2019