Świat

Ukraińskie marzenie

Micheil Saakaszwili chce uzdrowić Ukrainę

Część analityków uważa, że w Ukrainie Saakaszwili pojawił się nieprzypadkowo, że jest człowiekiem przysłanym z Waszyngtonu, który wspiera finansowo ukraińskie przemiany. Część analityków uważa, że w Ukrainie Saakaszwili pojawił się nieprzypadkowo, że jest człowiekiem przysłanym z Waszyngtonu, który wspiera finansowo ukraińskie przemiany. Nur Photo/ZUMA Press / Forum
Nazywa się Micheil Saakaszwili. I jest niezbędny zarówno prezydentowi Poroszence, jak i wielu Ukraińcom, którzy już stracili nadzieję na zmiany.
Politycznemu projektowi Gruzina patronuje z cienia Poroszenko: bez niego Saakaszwili by nie ruszył. Tu obaj na mitingu Europejskiej Partii Pracy.European Peoples Party/Wikipedia Politycznemu projektowi Gruzina patronuje z cienia Poroszenko: bez niego Saakaszwili by nie ruszył. Tu obaj na mitingu Europejskiej Partii Pracy.

Kryzys ekonomiczny i polityczny poturbował ostatnio ukraińską scenę polityczną. Wprawdzie liderem sondaży pozostaje Blok (prezydenta) Petra Poroszenki, ale tuż za nim są sieroty po Wiktorze Janukowyczu z Opozycyjnego Bloku, a „Blok Micheila Saakaszwilego” jest już czwarty (11,6 proc.) w sondażach. Problem polega jednak na tym, że „Blok” Saakaszwilego istnieje na razie tylko w wyobraźni dziennikarzy i pracowników sondażowni. Dla coraz liczniejszej grupy Ukraińców Gruzin jest jednak uosobieniem nowoczesnego polityka, który naprawi im państwo, obroni przed Rosją i zaprowadzi do Europy.

Polityka 11.2016 (3050) z dnia 08.03.2016; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Ukraińskie marzenie"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021