Świat

Walczymy z Bułgarami

Walczymy z Bułgarami.

Rada Bezpieczeństwa ONZ składa się z 5 stałych (USA, Rosja, Chiny, Francja i Wielka Brytania) i 10 niestałych członków, wybieranych na dwuletnią kadencję. Rada Bezpieczeństwa ONZ składa się z 5 stałych (USA, Rosja, Chiny, Francja i Wielka Brytania) i 10 niestałych członków, wybieranych na dwuletnią kadencję. Stephen Hilger / Getty Images

Będziemy rozmawiać z Bułgarami o miejscu dla Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ – zapowiedział minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Bułgaria – podobnie jak Polska – stara się o niestałe miejsce w Radzie w kadencji 2018–19. Rada składa się z 5 stałych (USA, Rosja, Chiny, Francja i Wielka Brytania) i 10 niestałych członków, wybieranych na dwuletnią kadencję. A wybór odbywa się zgodnie z podziałem na regiony. Z naszego regionu kandydaturę zgłosiła również Bułgaria, a to oznacza, że bijemy się o to samo miejsce.

Polityka 11.2016 (3050) z dnia 08.03.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Walczymy z Bułgarami"

Czytaj także

Świat

NIEMCY: Berlin ciągnie do Moskwy

Osiem dekad po pakcie Ribbentrop-Mołotow w Niemczech rośnie presja na kolejną odwilż w relacjach z Rosją. Działania polskiego rządu raczej nie studzą tego zapału.

Adam Krzemiński
02.09.2019