Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Katolików przybywa

Nawet w Europie, uważanej za w coraz większym stopniu zlaicyzowaną, Kościół odnotował przyrost wiernych o 2 proc. Nawet w Europie, uważanej za w coraz większym stopniu zlaicyzowaną, Kościół odnotował przyrost wiernych o 2 proc. Michał Kaźmierczak / Forum

Centralny Urząd Statystyczny Kościoła rzymskokatolickiego publikuje rocznik papieski i kościelny rocznik statystyczny. Z najnowszych publikacji wynika, że liczba katolików powoli, ale rośnie. W okresie 2004–15 wzrosła z 1,16 mld do 1,27 mld, co stanowi 17,8 proc. populacji naszej planety. Nawet w Europie, uważanej za w coraz większym stopniu zlaicyzowaną, Kościół odnotował przyrost wiernych o 2 proc. Najbardziej statystycznie katolickim kontynentem pozostaje Ameryka.

Polityka 12.2016 (3051) z dnia 15.03.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022