Świat

Obama w Hawanie

Para prezydencka zwiedza Starą Hawanę. Para prezydencka zwiedza Starą Hawanę. Pablo Martinez Monsivais/AP / EAST NEWS

Za odmalowaną na cześć prezydenta USA fasadą niewiele się zmienia. Policja brutalnie przerwała manifestację w obronie więźniów politycznych.

Ostatni gwóźdź do trumny zimnej wojny w Ameryce, przełomowa i historyczna – m.in. w ten sposób latynoamerykańskie gazety opisują wizytę Baracka Obamy z całą rodziną na komunistycznej Kubie. Poprzednio amerykański prezydent (Calvin Coolidge) odwiedził wyspę w latach 20. i obecna podróż ma pomóc przezwyciężyć dekady wrogości.

Polityka 13.2016 (3052) z dnia 22.03.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Niezwykły film o Tonym Haliku

Nowy film przypomina postać Tony’ego Halika – polskiego podróżnika, honorowego „białego Indianina”, nieustraszonego reportera, który realizm magiczny uprawiał w życiu i pracy.

Aneta Kyzioł
18.09.2020