Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Francuski „Spotlight”

Kardynał Philippe Barbarin Kardynał Philippe Barbarin Pascal Deloche / EAST NEWS

Premier Francji Manuel Valls zaapelował do kardynała Philippe’a Barbarina, aby duchowny zrobił, co do niego należy. Odczytano to jako wezwanie do złożenia urzędu przez hierarchę. Apel ma związek z zarzutami przeciwko Barbarinowi jako rządcy diecezji liońskiej. Zawiera je list stowarzyszenia ofiar Wolne Słowo. Zdaniem autorów Barbarin krył przed wymiarem sprawiedliwości ks. Bernarda Preyeta. Preyet miał w latach 1986–91 wykorzystywać seksualnie kilku harcerzy. Kuria diecezjalna, choć wiedziała o przestępczych poczynaniach księdza, nie podjęła żadnych kroków.

Polityka 13.2016 (3052) z dnia 22.03.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022