Świat

Kopuły przyjaźni

Zielone światło dla budowy cerkwi w Paryżu zapalił Nicolas Sarkozy; mówiono, że to cicha nagroda za zamówienie we francuskich stoczniach dwóch Mistrali. Zielone światło dla budowy cerkwi w Paryżu zapalił Nicolas Sarkozy; mówiono, że to cicha nagroda za zamówienie we francuskich stoczniach dwóch Mistrali. Thibault Camus/AP / EAST NEWS

Na nową cerkiew mówi się w Paryżu „Święty Władimir”.

Pierwsza złota kopuła, mierząca 11 m, zwieńczyła właśnie budowaną tuż nad Sekwaną – i finansowaną przez Rosję – cerkiew Świętej Trójcy. Będą takie jeszcze cztery, całość ma być gotowa w październiku, stanowiąc „pomnik historycznych, kulturalnych i duchowych więzów między oboma narodami” – jak to ujmuje ambasador Aleksander Orłow. Od początku, czyli od 2007 r.

Polityka 14.2016 (3053) z dnia 29.03.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Nauczycieli trzeba będzie dowozić z domów spokojnej starości

Czas najwyższy powiedzieć, że jednakowe pensum dla katechety i polonisty to zbrodnia. Minister Czarnek usilnie pracuje nad tym, aby w szkole nie chciał pracować nikt – z wyjątkiem katechetów.

Dariusz Chętkowski
24.09.2021