Świat

Chińczyk w dom

Na cześć Xi Jinpinga całą drogę z lotniska do centrum Pragi udekorowano flagami czeskimi i chińskimi. Na cześć Xi Jinpinga całą drogę z lotniska do centrum Pragi udekorowano flagami czeskimi i chińskimi. Katerina Sulova/CTK Photo / PAP

Václav Havel tak by Chińczyków nie witał.

Do czego to podobne, żeby chińskimi flagami dekorować lotnisko im. Václava Havla? – pytali czescy publicyści, widząc przygotowania do odwiedzin w Pradze prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga. I przypominali, że przecież nieżyjący prezydent Czechosłowacji i Czech gorąco i otwarcie wspierał Tybetańczyków. Havel wielokrotnie rozmawiał z Dalajlamą, którego też kilkakrotnie gościł w Pradze.

Polityka 14.2016 (3053) z dnia 29.03.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

CZECHY: Bezlitośni komornicy

Huragan, który niedawno uderzył w Morawy, nie tylko pozrywał tysiące dachów, lecz także odsłonił patologię czeskiej branży komorniczej, ścigającej za długi nawet dzieci.

Tomasz Maćkowiak
02.08.2021