Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Chińczyk w dom

Na cześć Xi Jinpinga całą drogę z lotniska do centrum Pragi udekorowano flagami czeskimi i chińskimi. Na cześć Xi Jinpinga całą drogę z lotniska do centrum Pragi udekorowano flagami czeskimi i chińskimi. Katerina Sulova/CTK Photo / PAP

Václav Havel tak by Chińczyków nie witał.

Do czego to podobne, żeby chińskimi flagami dekorować lotnisko im. Václava Havla? – pytali czescy publicyści, widząc przygotowania do odwiedzin w Pradze prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga. I przypominali, że przecież nieżyjący prezydent Czechosłowacji i Czech gorąco i otwarcie wspierał Tybetańczyków. Havel wielokrotnie rozmawiał z Dalajlamą, którego też kilkakrotnie gościł w Pradze.

Polityka 14.2016 (3053) z dnia 29.03.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022