Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Samobójca może odejść

Koniec misji premiera Jaceniuka

Arsenij Jaceniuk przestał być premierem, ale z polityki nie odchodzi. Arsenij Jaceniuk przestał być premierem, ale z polityki nie odchodzi. Mikhail Palinchak/TASS/Reuters / Forum
Arsenij Jaceniuk był dużo lepszym premierem Ukrainy, niż wynika to z sondaży. Ale przejmowanie tego fotela wciąż jest misją straceńca.
Nowy premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman.Valentyn Ogirenko/Reuters/Forum Nowy premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman.

Ukraina ma nowy rząd premiera Wołodymyra Hrojsmana. Koalicja, która go ostatecznie poparła, jest po trosze stara, tworzona teraz przez dwa ugrupowania, Blok Petra Poroszenki i Ludowy Front byłego już premiera Arsenija Jaceniuka. Batkiwszczyna, Samopomoc i Partia Radykalna wyniosły się z niej jakiś czas temu, dorzucając swój kamyk do powstania kryzysu politycznego.

Dlaczego odstawka?

Aby go pokonać, trzeba było się jednak dogadać z popierającymi wcześniej zza kulis Jaceniuka oligarchami, Ihorem Kołomojskim i Rinatem Achmetowem: rządzenie Ukrainą wbrew nim nie może się udać.

Polityka 17.2016 (3056) z dnia 19.04.2016; Świat; s. 64
Oryginalny tytuł tekstu: "Samobójca może odejść"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014