Proces pokojowy zainicjowany przez Donalda Trumpa trwa już dwa miesiące. Mimo dwukrotnego osiągnięcia porozumienia wciąż nie wiemy, co tak naprawdę leży na stole. Wiemy za to, kto odpowiada za spowalnianie negocjacji.
25 kwietnia w Warszawie wystąpi Nina Kraviz – ogłosił klub Smolna 38. W portalu Change.org powstała właśnie petycja w sprawie odwołania tego wydarzenia. Dlaczego?
Ideą Putina jest przeciąganie rozmów, z całą pewnością nie dąży do osiągnięcia pokoju, zwłaszcza trwałego. Kijów przyjmuje tę sytuację ze spokojem. Nie ma innego wyjścia.
Drugą rundę rozmów wieńczy porozumienie, które momentalnie zostało poddane próbie. Działania na Morzu Czarnym mają się skończyć, podobnie jak ataki na sektor energetyczny. Rozbieżności pojawiły się od razu.
Porty, surowce, energetyka jądrowa – za cenę potencjalnych i wciąż niedookreślonych gwarancji bezpieczeństwa? Pakiet ten zaczyna się składać w formułę amerykańskiej dominacji ekonomicznej i politycznej.
Rozmowa z byłym ambasadorem USA w Moskwie Michaelem McFaulem o tym, dlaczego planowany przez Trumpa sojusz z Rosją przeciwko Chinom nie ma sensu. I czy Ameryka jeszcze wróci do Europy.
Trwa kolejna runda negocjacji prowadzonych przez USA. A w cieniu rozmów o pokoju wojna odbiera obrońcom wolę walki. Niestety amerykańska postawa przyspiesza ten proces.
Rozmowa z ukraińskim pisarzem Jurijem Andruchowyczem o tym, czy Europa zachowa się przyzwoicie. I co dla Ukraińców znaczy zwycięstwo.
O szansach dla Polski i Europy płynących z rewolucji Trumpa mówi prof. Katarzyna Pisarska, politolożka i doradczyni ds. bezpieczeństwa międzynarodowego Rafała Trzaskowskiego, kandydata KO na prezydenta.
Obiecany przez Donalda Trumpa pokój w 24 godziny okazał się mrzonką, a Władimir Putin twardo się trzyma swoich warunków. Tymczasem żadne zawieszenie broni nie obowiązuje.