Świat

Śmieszna jak Polska

Nagrywana po katalońsku „Polònia” właśnie skończyła 10 lat i jest najpopularniejszą audycją satyryczną w regionie. Nagrywana po katalońsku „Polònia” właśnie skończyła 10 lat i jest najpopularniejszą audycją satyryczną w regionie. AN

Spolonizowanie polityki jest ogromnym osiągnięciem – stwierdził Carles Puigdemont, szef rządu Katalonii. Miał jednak na myśli nie tyle wpływ naszych rodaków na życie publiczne regionu, ile sukces lokalnego programu telewizyjnego. Nagrywana po katalońsku „Polònia” właśnie skończyła 10 lat i od początku jest najpopularniejszą audycją satyryczną w regionie, każdy odcinek ściąga przed ekrany milionową widownię. Nazwa bierze się od tego, że reszta Hiszpanów pejoratywnie określa Katalończyków „Polakami” (pochodzenie przezwiska nie jest jasne, w samej Barcelonie można usłyszeć co najmniej kilka sprzecznych ze sobą wyjaśnień).

Polityka 17.2016 (3056) z dnia 19.04.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Czytaj także

Ja My Oni

To nie są czasy dla wrażliwców

Badania osób wysoce wrażliwych wykazały, że nie tylko silnie reagują one na stosunkowo słabe bodźce zmysłowe, emocjonalne czy społeczne, lecz także szczegółowo, głęboko przetwarzają związane z nimi informacje.

Anna Tylikowska
22.11.2016