„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Suszy na Kubie

Państwowy browar na Kubie nie nadąża z produkcją i teraz wyspa musi importować piwo z Dominikany. Państwowy browar na Kubie nie nadąża z produkcją i teraz wyspa musi importować piwo z Dominikany. Desmond Boylan/Reuters / Forum

Brak piwa to pewnie nie ostatni niespodziewany efekt najazdu Amerykanów.

Kubańczycy poznają pierwsze wady kapitalizmu: w kraju zabrakło piwa. Hawana podaje, że w zeszłym roku odwiedziło ją w sumie 3,5 mln turystów, z czego najszybciej rosnącą grupą gości są obywatele Stanów Zjednoczonych – po tym jak Waszyngton zluzował ograniczenia w podróży na wyspę, ich liczba wzrosła aż o 77 proc. Wszystko wskazuje na to, że ich obecność będzie dalej rosnąć, bo loty do kraju braci Castro zapowiedziały już wszystkie amerykańskie linie lotnicze, a w maju w jego głównym porcie przycumuje ogromny oceaniczny wycieczkowiec, pierwsza taka jednostka pojawiająca się na tych wodach od rewolucji komunistycznej w 1959 r.

Polityka 18.2016 (3057) z dnia 26.04.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
01.11.2020