Świat

Brexit w domowym budżecie

Zwolennicy Brexitu ostro zaatakowali rządową broszurę ukazującą przewidywane skutki opuszczenia Unii. Zwolennicy Brexitu ostro zaatakowali rządową broszurę ukazującą przewidywane skutki opuszczenia Unii. ANDY RAIN/EPA / PAP

Wskutek Brexitu brytyjska rodzina może stracić kilka tysięcy funtów.

Rząd opublikował 202-stronicową gęstą od liczb i wykresów broszurę dotyczącą przewidywanych skutków opuszczenia Unii. Główna konkluzja wyliczeń resortu gospodarki jest taka, że na ograniczeniach w wolnym handlu i spadku inwestycji zagranicznych każda brytyjska rodzina straci do 2030 r. jakieś 4700 funtów, czyli 5400 euro.

Brano pod uwagę trzy scenariusze: norweski – pozostawienia bardzo ścisłych związków z Brukselą, bez formalnego członkostwa; szwajcarsko-kanadyjski, najbardziej prawdopodobny, związków w kilkunastu dziedzinach, wspieranych akceptacją wybranych wspólnych ustaleń Unii; aż po luźne związki, takie jak może mieć z Unią każdy członek WTO.

Polityka 18.2016 (3057) z dnia 26.04.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Maseczki pseudoochronne

Czy to bal maskowy, czy raczej taniec śmierci? Rząd każe nam nosić maseczki, ale już nie dba o to, co trafia na rynek. Czy maseczki sprzedawane w aptekach i sklepach naprawdę nas chronią?

Violetta Krasnowska
18.01.2021