Świat

Potęga zamiejscowych

Wybrzeże Costa del Sol w Hiszpanii Wybrzeże Costa del Sol w Hiszpanii CoreForce - Flickr / Wikipedia

Brytyjczycy z Hiszpanii zagłosują za pozostaniem w Unii.

W brytyjskiej ambasadzie w Madrycie każdego dnia rejestruje się blisko tysiąc mieszkających w Hiszpanii obywateli Zjednoczonego Królestwa. Chcą oddać głos w referendum na temat członkostwa ich ojczyzny w Unii Europejskiej. Poza granicami kraju mieszka na stałe ponad 5 mln Brytyjczyków, z czego niemal co piąty na nowy dom wybrał właśnie Półwysep Iberyjski. Na andaluzyjskim Costa del Sol są całe nadmorskie osiedla zamieszkane wyłącznie przez Brytyjczyków, głównie emerytów.

Polityka 20.2016 (3059) z dnia 10.05.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 12

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dramat dzieci z wrodzonymi wadami

Co roku rodzi się ponad 2 tys. dzieci z głębokimi wadami. Ich rodziców czasem trzeba zastąpić lub im pomóc. Lecz nie ma kto tego zrobić.

Agnieszka Sowa
01.11.2016