Świat

Konopie przyszłości

Rynek leczniczej marihuany, wart dziś 4,6 mld dolarów, ma się wkrótce podwoić. Rynek leczniczej marihuany, wart dziś 4,6 mld dolarów, ma się wkrótce podwoić. Abir Sultan/Flash 90 / Forum

Izrael wyrasta na potęgę w dziedzinie leczniczych zastosowań marihuany.

Powszechne używanie trawki jest w Izraelu ciągle nielegalne, ale w medycynie wykorzystywana jest od lat. W zgodnej opinii to tu prowadzone były najbardziej zaawansowane prace kliniczne i zgłębiana natura gandzi. Już w 1964 r. chemik Raphael Mechumam wyizolował i zsyntetyzował THC, główną substancję psychoaktywną zawartą w konopiach indyjskich, a na prestiżowym uniwersytecie Techinion w Hajfie prowadzone są nawet zajęcia z leczniczej marihuany.

Polityka 21.2016 (3060) z dnia 17.05.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Dramat zwierząt w przygranicznej strefie

Nikt naprawdę nie wie, ile zwierząt ginie na granicy polsko-białoruskiej. Ani też jak będą się rozmnażać, gdy ich ścieżki godowe zostaną przecięte murem. Ani na jakich zasadach strzelać będą w tym rejonie myśliwi, którzy już się szykują „na granicę”.

Agnieszka Sowa
25.10.2021