Świat

Paweł Moskalewicz poleca najnowszy numer FORUM

Okładka najnowszego numeru FORUM. Okładka najnowszego numeru FORUM. Polityka
Najnowszy film Woody’ego Allena otwierał festiwal w Cannes. Reżysera powitano owacją na stojąco.
Paweł Moskalewicz, redaktor naczelny FORUM.Tadeusz Późniak/Polityka Paweł Moskalewicz, redaktor naczelny FORUM.

Drodzy Czytelnicy!

Najnowszy film Woody’ego Allena otwierał festiwal w Cannes. Reżysera powitano owacją na stojąco. Potem jednak Laurent Lafitte, prowadzący ceremonię otwarcia, zażartował: „Jak to miło, że tak często kręci pan w Europie, choć w Stanach nie skazano pana za gwałt”. Dwa tysiące ludzi ze świstem wstrzymało oddech. Nie tylko wobec czytelnego dla wszystkich nawiązania do kłopotów Romana Polańskiego, ale także wobec powracającego skandalu z samym Allenem w roli głównej.

Kilka godzin wcześniej na łamach „Hollywood Reporter” Ronan, syn reżysera ze związku z Mią Farrow, stwierdził, że ojciec molestował jego siostrę Dylan. Co jednak najciekawsze w tej historii, to fakt, że dziwnym trafem skandale obyczajowe wokół Allena wybuchają zawsze przy okazji premier jego filmów. Przypadek?

W tym wydaniu FORUM znalazło się więcej historii o ludziach znanych – i bogatych. Opisujemy mechanizm, który zaprowadził na sportowy szczyt Roberta Lewandowskiego, oraz pokazujemy, jak rozsypała się para będąca uosobieniem amerykańskiego snu. Beyoncé, po burzliwym rozstaniu z Jayem-Z, nakręciła muzyczny film, w którym nie zostawia na raperze suchej nitki. Za jego produkcję zapłacił… Jay-Z.

Polecamy też Państwu mrożącą krew w żyłach historię kryminalną, która ostatnio wstrząsnęła Niemcami, relację z Rumunii, która postanowiła opodatkować wiedźmy i czarownice, a także relację z Krymu, na którym za Ukrainy nie było zbyt dobrze, ale wbrew nadziejom części mieszkańców za Rosji nie jest lepiej.

Oczywiście zabieramy Was także w odległe zakątki świata: do RPA, gdzie farmerzy zaczęli hodować nosorożce dla ich rogów, co jest być może jedyną nadzieją na ocalenie tych wielkich ssaków, do Etiopii, gdzie żyje tajemnicze plemię Surma, oraz do Armenii, krainy prastarych kościołów i wyjątkowych koniaków.

Na deser – spotkanie z Michaiłem Bułhakowem. Twórca „Mistrza i Małgorzaty” urodził się 125 lat temu, a rytm jego życia wyznaczały kolejne wielkie miłości. O Mistrzu i jego trzech Małgorzatach przeczytacie w nowym FORUM.

Zapraszam do lektury!
Paweł Moskalewicz

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.

Mariusz Herma
19.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną