Świat

Siergiej Ławrow mówi prawdę

Siergiej Ławrow Siergiej Ławrow Srdjan Zivulovic/Reuters / Forum

Szef dyplomacji pisze wprost, że celem Rosji jest traktatowe zagwarantowanie sobie udziału w decyzjach dotyczących Europy.

Rosja świadomie wznieca kryzysy wokół Europy, aby ją destabilizować – taka teza od miesięcy krąży wśród zachodnich ekspertów. Dowodów jednak nie było, a Kreml doskonale opanował tłumaczenie się wyższymi intencjami. W Syrii chce zakończyć wojnę domową, a na wschodzie Ukrainy – bronić Rosjan. Ale wystarczy się wczytać w to, co ludzie Putina mają do powiedzenia na wewnętrzny użytek.

Polityka 24.2016 (3063) z dnia 07.06.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Co algorytmy mogą odczytać z naszych zdjęć?

Prof. Michał Kosiński o tym, co i jak komputerowe algorytmy mogą odczytać z dowolnego zdjęcia portretowego.

Jacek Żakowski
24.01.2021