Świat

Ziemia dla swoich

Komisja Europejska bierze pod lupę ustawy o obrocie ziemią w kilku państwach Unii. Komisja Europejska bierze pod lupę ustawy o obrocie ziemią w kilku państwach Unii. Freitag, Jens / Wikipedia

Kolejne ustawy o obrocie ziemią niepokoją Komisję Europejską.

Polska nie jest jedynym krajem w Unii majstrującym przy ustawie o obrocie ziemią. I w związku z tym nie będzie pierwszym, którym zajmie się Komisja Europejska, aby sprawdzić, czy nie zostały naruszone zasady wspólnego rynku: swobody przepływu kapitału i przedsiębiorczości. Bada już sytuację na Słowacji, gdzie od 2014 r. właścicielem gruntu rolnego może zostać osoba fizyczna, która mieszka w tym kraju co najmniej 10 lat i już prowadziła rolniczą działalność gospodarczą lub pracowała w rolnictwie co najmniej przez trzy lata.

Polityka 24.2016 (3063) z dnia 07.06.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Za murami seminariów. Co chłopaków tam pcha? Jak sobie radzą?

Dziś mamy w Polsce ponad 70 seminariów, gdzie klerycy przez sześć lat są przygotowywani do swego zawodu.

Adam Szostkiewicz
24.09.2021