Świat

UEFA bezlitosna. Rosja może zostać wykluczona z Euro 2016. Na razie zapłaci 150 tys. euro kary

Forum
UEFA ukarała Rosję za wywołanie zamieszek na stadionie po sobotnim meczu z Anglią w Marsylii.

UEFA zastosowała wobec Rosji „zawieszoną dyskwalifikację”, co oznacza, że jeśli rosyjscy kibice będą wszczynać rozróby podczas kolejnych rozgrywek, reprezentacji grozi wykluczenie z mistrzostw. „Zawieszona dyskwalifikacja” ma obowiązywać do końca turnieju.

Rosja ma również zapłacić 150 tys. euro kary. Decyzja UEFA odnosi się wyłącznie do zachowania rosyjskich kibiców podczas meczu z Anglią, bo tylko tu sięga jurysdykcja piłkarskiej federacji.

Przypomnijmy: po meczu, zakończonym wynikiem 1:1, rosyjscy kibice wdarli się do angielskiego sektora na Stade Vélodrome w Marsylii. Na szczęście szybko udało się opanować sytuację. Do Marsylii miało przyjechać w sumie ok. 70 tys. kibiców z Wielkiej Brytanii i ok. 20 tys. fanów z Rosji.

W Marsylii groźnie było jeszcze przed meczem, gdzie doszło do bójek między kibolami obu drużyn na ulicach miasta. W wyniku starć rannych zostało 31 osób. Jeden z angielskich kibiców trafił do szpitala w stanie krytycznym. Interweniowała policja, użyto gazu łzawiącego, zatrzymano 6 osób.

We wtorek francuskie władze rozpoczęły proces deportacji krewkich rosyjskich kiboli, po zidentyfikowaniu 29, którzy brali udział w starciach w Marsylii. W Mandelieu koło Cannes francuska policja zatrzymała autokar wiozący kibiców do Lille.

Na Stade Vélodrome w Marsylii 21 czerwca Polska zmierzy się z Ukrainą.

Więcej na ten temat
Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

null
Nauka

Czy istnieją miasta idealne? Nowa Huta warunki spełnia. Warto przyjrzeć się jej bliżej

75-lecie Nowej Huty to okazja do rachunku sumienia dla urbanistów, decydentów i deweloperów. A dla nas – do refleksji, gdzie naprawdę chcielibyśmy mieszkać.

Marcin Skrzypek
09.07.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną