Świat

Efekt Cox

Nigdy agresja nie posunęła się tak daleko jak w przypadku posłanki Cox. Nigdy agresja nie posunęła się tak daleko jak w przypadku posłanki Cox. Phil Noble/Reuters / Forum

Morderca parlamentarzystki zmienił nastrój społeczny wokół Brexitu.

Brytyjski system polityczny, oparty na jednomandatowych okręgach wyborczych, ma swoje słabe strony. Ale jak żaden inny nie zbliża wyborców do polityków, co mogło ostatecznie zdecydować o wyniku czwartkowego referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Parlamentarzystka Jo Cox zginęła w zeszłym tygodniu, wychodząc z „przychodni poselskiej”.

Polityka 26.2016 (3065) z dnia 21.06.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Michał Goleniewski – superszpieg początków zimnej wojny

Michał Goleniewski, oficer polskiego wywiadu i zaufany współpracownik radzieckiego KGB, pracował dla CIA. Był najważniejszym szpiegiem na początku zimnej wojny.

Grzegorz Rzeczkowski
22.10.2021