Świat

Ciężkie znaki

Wiele tablic na Islandii przedstawia scenki rzadko spotykane w innych krajach. Wiele tablic na Islandii przedstawia scenki rzadko spotykane w innych krajach. Mint Images/Rex Features / EAST NEWS

Islandia była zmuszona wzmocnić swoje znaki drogowe – od teraz są znacznie cięższe (tak by przenoszenie ich w rękach sprawiało problemy) oraz mocowane do słupów za pomocą śrub, których nie da się odkręcić podręcznymi narzędziami. Niecodzienne środki bezpieczeństwa mają ukrócić plagę kradzieży, jakich dopuszczają się turyści. Wiele lokalnych tablic, szczególnie na prowincji, przedstawia scenki rzadko spotykane w innych krajach, stąd ich wartość kolekcjonerska.

Polityka 26.2016 (3065) z dnia 21.06.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021