Świat

Brexit? Jaki Brexit?

Brexit? Jaki Brexit?

Dziesiątki tysięcy londyńczyków wyszły na ulice miasta 2 lipca, by zaprotestować przeciw kłamstwom brexitowców i zamanifestować wolę pozostania w Unii Europejskiej. Dziesiątki tysięcy londyńczyków wyszły na ulice miasta 2 lipca, by zaprotestować przeciw kłamstwom brexitowców i zamanifestować wolę pozostania w Unii Europejskiej. Niklas Halle'n/AFP / EAST NEWS

Szok, zamęt, przetasowania personalne, skoki notowań na giełdach, nerwowość po obu stronach kanału i Atlantyku – tak minął pierwszy tydzień po Brexicie. „Wielka Brytania, pozbawiona przywództwa i podzielona, zaczyna poznawać, jak smakuje życie po odłączeniu od Unii” – napisał tygodnik „The Economist”. Przegrany premier David Cameron, sprawca nieszczęścia, chwieje się, choć liczył, że wygra referendum, a to wzmocni jego i partię. Konserwatyści ogłaszają, że partia wybierze nowego lidera, a zatem i nowego premiera, do 9 września.

Czytaj także

Świat

Miliard ludzi na świecie głoduje. Dlaczego? Bo jest okradanych przez nas – silniejszych i bogatszych

Rozmowa z Martínem Caparrósem, argentyńskim pisarzem, autorem zbioru reportaży „Głód”, o tym, dlaczego prawie miliard ludzi nie ma co jeść – mimo że żywności mamy aż za dużo.

Paulina Wilk
29.03.2016