Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Wakacje polityczne

Promenada Anglików w Nicei, dzień po tragicznym zamachu 14 lipca. Promenada Anglików w Nicei, dzień po tragicznym zamachu 14 lipca. Michel Abada / Wikipedia CC BY 4.0

Nie próbujcie niczego w sierpniu we Francji załatwiać, dosłownie wszyscy, nawet politycy, biorą urlop. Już kilka lat temu ministrowie unikali dłuższych wakacji w egzotycznych miejscach; w tym roku zalecenia prezydenta François Hollande’a są jeszcze bardziej rygorystyczne: nie tylko zostać w kraju, ale najlepiej niezbyt daleko od stolicy i nie dłużej niż dwa tygodnie. Widać, że nękany fatalnymi sondażami opinii prezydent chce poprawić wizerunek swój i całej ekipy. Ségolène Royal, była towarzyszka życia prezydenta, dziś minister ochrony środowiska, w ogóle nie korzysta z urlopu: spędzi sierpień na misji naukowej w Antarktyce.

Polityka 33.2016 (3072) z dnia 09.08.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022