Świat

Nowa chińska rewolucja

Biernymi palaczami w Chinach jest przeszło 700 mln osób, w tym blisko 200 mln dzieci. Biernymi palaczami w Chinach jest przeszło 700 mln osób, w tym blisko 200 mln dzieci. Imaginechina/Fotolink / EAST NEWS

Tym razem chodzi o palenie papierosów.

Prezydent Xi Jinping rzucił palenie. Co prawda porzucił nałóg 30 lat temu, ale teraz jego konsekwentna postawa może wpłynąć na przyzwyczajenia 316 mln palących rodaków. Podczas niedawnej wizyty w Pekinie szefowa Światowej Organizacji Zdrowia Margaret Chan pochwaliła Xi za trwanie w nikotynowej abstynencji i wyraziła nadzieję, że przewodniczący odzwyczai Chińczyków od puszczania dymka. W Chinach co roku w wyniku chorób wywoływanych paleniem tytoniu umiera ponad milion osób.

Polityka 33.2016 (3072) z dnia 09.08.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021