„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Narkojuniorzy i narkoseniorzy

Powrót bossa meksykańskiej mafii

Boss narkotykowy Caro Quintero, zwany Książę, jeszcze w rękach policji. Dziś się ukrywa. Boss narkotykowy Caro Quintero, zwany Książę, jeszcze w rękach policji. Dziś się ukrywa. Policia Federal Preventiva/AFP Photo / EAST NEWS
Ojciec chrzestny meksykańskiego półświatka próbuje wrócić do gry po ćwierć wieku za kratami. Ale może mu się nie udać, bo nie ma konta na Instagramie i Facebooku.
Chapo Guzmán został pojmany trzy razy.Tomas Bravo/Reuters/Forum Chapo Guzmán został pojmany trzy razy.

Meksyk nawiedził duch przeszłości. Czytelnicy popularnego tygodnika „Proceso” niespodziewanie dostali na jego łamach wywiad z Rafaelem Caro Quintero – człowiekiem, którego mogą bez większej przesady winić za przemoc, jaką ogarnięty jest ich kraj.

„Książę”, jak nazywano go kiedyś w ludowych piosenkach, to prawdziwy ojciec chrzestny lokalnej przestępczości zorganizowanej. Urodził się w Badiraguato, z którego pochodzi tak wielu szefów lokalnej mafii, że miasto obwołano „meksykańskim Corleone”.

Polityka 36.2016 (3075) z dnia 30.08.2016; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Narkojuniorzy i narkoseniorzy"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021