„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Włochy w żałobie i solidarności

Miasteczko Amatrice w rejonie Lacjum zamieniło się w wielkie gruzowisko. Miasteczko Amatrice w rejonie Lacjum zamieniło się w wielkie gruzowisko. Alberto Pizzoli/AFP / EAST NEWS

W zeszłotygodniowym trzęsieniu ziemi w środkowych Włoszech zginęło blisko 300 osób, a prawie drugie tyle jest rannych. Niemal trzytysięczne górskie Amatrice w regionie Lacjum zamieniło się w wielkie gruzowisko. Podobnie jak Accumoli oraz Pescara del Tronto, gdzie pozostało tylko pięć nienaruszonych domów. Wcześniej mocno podupadła tam gospodarka, a większość mieszkańców stanowili emeryci. Trzęsienie ziemi przypieczętowało tylko upadek. Większość z poszkodowanych miejscowości jest oddalona od Rzymu zaledwie o 150 km.

Polityka 36.2016 (3075) z dnia 30.08.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021